Charakterystyka
Kim jesteśmy?
Fundacja imienia błogosławionego księdza Ignacego Kłopotowskiego powstała na początku 2019 roku z inicjatywy bpa Romualda Kamińskiego, ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej.

Misją przewodnią realizowaną przez fundację jest opieka nad medialnym dziełem ewangelizacji oraz rozwijanie nowych form komunikacji za pomocą dostępnych środków przekazu w diecezji warszawsko-praskiej.

Patronem fundacji, błogosławiony ks. Ignacy Kłopotowski – wielki duszpasterz praski, który już w czasach międzywojennych dostrzegł, jak ważną rolę będą odgrywały we współczesnym świecie media. Założył Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Loretańskiej, powołał do życia wydawnictwo oraz uruchomił kolportaż kilku czasopism, w tym dziennik „Polak-Katolik”. Doceniając ówczesną pracę mediów, mawiał, że “gdyby św. Paweł żył obecnie, byłby dziennikarzem”.

Głównym zadaniem Fundacji jest więc budowanie coraz silniejszych, nowoczesnych mediów katolickich i docieranie z Dobrą Nowiną do jak najszerszego grona odbiorców.

Zarząd

Osoby, które kierują Fundacją są zgodnie ze statutem powoływani przez Biskupa diecezjalnego jako jej Fundatora. Obecnie są to księża diecezji warszawsko-praskiej od lat związani z działalnością medialną.
ks. Grzegorz Walkiewicz

Prezes zarządu fundacji. Redaktor naczelny Salve NET. Studia teologiczne Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie, specjalność: teologia pastoralna; Studia doktoranckie Wydział Nauk Historycznych i Społecznych UKSW, specjalność: muzykologia teoretyczna i stosowana; Studia podyplomowe Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, specjalność: zarządzanie organizacjami.

ks. Henryk Zieliński

Wiceprezes zarządu fundacji. Redaktor naczelny Tygodnika Idziemy. Ukończył Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie i święcenia kapłańskie przyjął z rąk kardynała Józefa Glempa 2 czerwca 1985 r. Uzyskał licencjat teologii w zakresie liturgiki. W Odbył studia doktoranckie na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie w zakresie teologii pastoralnej.

ks. Mariusz Wedziuk

Sekretarz zarządu fundacji. Dyrektor redaktor naczelny Radia Warszawa, obecnie przewodniczący Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich w Polsce, doktor teologii środków społecznego przekazu (UKSW), wykładowca medioznawstwa w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Ekipa

Jakub Troszyński

Dyrektor biura prasowego diecezji warszawsko-praskiej. Menedżer operacyjny projektów internetowych Fundacji im. Kłopotowskiego. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, specjalność polityka społeczna. Stypendysta programu Erasmus w Universidad de Granada w Hiszpanii. Wolontariusz w ośrodkach edukacyjnych w Urugwaju i Argentynie. Wieloletni dziennikarz i prezenter Radia Warszawa.

Marcin Konrad Tafejko

Realizator wizji i operator obrazu Salve NET.Od 10 lat zajmuje się produkcją materiałów audiowizualnych i fotograficznych, dla klientów komercyjnych jak i fundacji oraz stowarzyszeń. Pracował przy ponad 30 krótkometrażowych filmach dokumentalnych i fabularnych. Na stałe współpracuje z redakcjami telewizyjnymi jako realizator wizji i technik transmisji on-line. Od wielu lat związany jest Instytutem Tertio Millennio.

Arkadiusz Malik

Kierownik biura i projektów fundacji. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy wydawniczej. Na co dzień realizuje swoje pasje również jako strażak i ratownik medyczny.

prof. dr hab. Monika Przybysz

Członek Rady Fundacji Kłopotowskiego, medioznawca, adiunkt w Katedrze Public Relations i Komunikacji Marketingowej oraz Katedrze Prakseologii Dziennikarskiej na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Sprawuje opiekę merytoryczną nad dziełami prowadzonymi przez fundację.

Kamil Wardak

Graphic designer, VFX artist, montażysta i operator Salve NET. Student Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych na wydziale sztuki nowych mediów.

Karolina Błażejczyk

Specjalista ds. komunikacji i mediów Biura Prasowego Diecezji Warszawsko-Praskiej. Wcześniej pracowała jako Szefowa działu promocji w Krajowym Biurze Organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży przy Konferencji Episkopatu Polski oraz jako sekretarz programu i prezenter w Radio Warszawa. Związana z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży, w którym pełniła funkcję sekretarza prezydium Krajowej Rady KSM.