Redaktor naczelny Tygodnika Idziemy. Ukończył Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie i święcenia kapłańskie przyjął z rąk kardynała Józefa Glempa 2 czerwca 1985 r. Uzyskał licencjat teologii w zakresie liturgiki (1991). W latach 2004 – 2005 odbył studia doktoranckie na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie w zakresie teologii pastoralnej (specjalność: teologia mediów). W latach 1994–2005 pracował jako redaktor warszawskiej edycji tygodnika „Niedziela”. Od 3 października 2005 roku prowadzi tygodnik „Idziemy”. W latach 1999 – 2004 był wiceprezesem Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy. Od 2005 r. jest członkiem Rady Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W 2017 roku za wybitne zasługi na rzecz budowania więzi społecznych i międzypokoleniowych w pracy dziennikarskiej i duszpasterskiej został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.